top of page

FIRÇALI BETON

10.jpg

Tasarım

Uygulama

Fabrikalar, lojistik depolar, yüksek raflı dağıtım merkezleri, beton yollar, liman sahaları, otoparklar ve akaryakıt istasyonları gibi farklı kullanım amaçlarına sahip, sabit veya hareketli yükler altındaki beton zeminlerin yapımına başlanılmadan önce; oturduğu zeminin cinsi ve taşıyıcılık özellikleri, yapılacak beton döşemenin kalınlığı, kullanılacak betonun özellikleri, yüzey eğimlerinin yönü ve derecesi, yüzeyde oluşacak farklı aşınma etkileri, beton yüzey dokusunun şekli, hava şartlarına göre uygulama süresi, beton yüzey düzgünlük sınıfının tayini, kullanılacak demir donatı cinsi ve miktarı, yapım, izolasyon ve çatlak kontrol derzlerinin belirlenmesi, beton yüzeyinde oluşacak sabit yüklerin (makineler, raflar, stok bölgeleri,....vb) yerleşim planının belirlenmesi gibi birçok parametreye göre değerlendirilip projelendirilmesi gerekir.

Endüstriyel zemin betonunun, sorunsuzca uzun yıllar servis verebilmesi için tasarımı ne kadar önemli ise, uygulaması da bir o kadar önemlidir. Alınan proje kararlarının iyi bir işçilikle uygulanması ve yapım sürecinde sürekli kontrolü gerekir. Bunun için; taşıyıcı zemin bilgisi, malzeme kalitesi, beton dizaynı, uzman teknik personel, tecrübeli uygulama personeli, modern ve bakımlı zemin beton alet ve makinaları ve hassas ölçüm cihazları ayrı ayrı önemlidir.

ALP YAPI, zemin betonlarının tasarımı ve uygulamasında 15 yılı aşkın tecrübesi ile Türkiye'de profesyonel zemin beton çözümlerinde öncü ve saygın bir yer edinmiştir.

Görseller

bottom of page