top of page

LASER SCREED BETON SERME TEKNOLOJİSİ

LASER SCREED BETON SERME TEKNOLOJİSİ

Tasarım

Uygulama

Endüstriyel zemin betonu uygulamalarında, beton serme teknolojisindeki en ileri seviye olan Laserscreed makinesi ile klasik beton serme tekniklerine göre çok daha düzgün yüzeyli zeminler yapılabilmektedir. Ayrica günde 1500 m2'ye varan beton döküm hızıyla, zemin betonlarında özel detay çözümleri gerektiren soğuk derzler en aza indirilmektedir.
Laserscreed makinesi: Üzerindeki 2 adet lazer alıcı vasıtasıyla, bir lazer kaynağından (lazer nivo) aldığı ışına göre beton yüzey seviyesini ayarlar ve vibrasyonlu mastarı ile betonu sürekli aynı seviyede (terazide, tek yöne eğimli veya çift yöne eğimli) serer.


AVANTAJLARI:
• Yüzey düzgünlügünde yüksek hassasiyet
• En az soğuk derz uzunlugu
• Daha hızlı uygulama süreci ve iş verimliliği
• Kısalan toplam inşaat süresi ve para tasarrufu

Endüstriyel zemin betonunun, sorunsuzca uzun yıllar servis verebilmesi için tasarımı ne kadar önemli ise, uygulaması da bir o kadar önemlidir. Alınan proje kararlarının iyi bir işçilikle uygulanması ve yapım sürecinde sürekli kontrolü gerekir. Bunun için; taşıyıcı zemin bilgisi, malzeme kalitesi, beton dizaynı, uzman teknik personel, tecrübeli uygulama personeli, modern ve bakımlı zemin beton alet ve makinaları ve hassas ölçüm cihazları ayrı ayrı önemlidir.

ALP YAPI, zemin betonlarının tasarımı ve uygulamasında 15 yılı aşkın tecrübesi ile Türkiye'de profesyonel zemin beton çözümlerinde öncü ve saygın bir yer edinmiştir.

Görseller

LASER SCREED BETON SERME TEKNOLOJİSİ
bottom of page