top of page

Endüstriyel Beton Zemin Soğuk Derz Kalıpları

Endüstriyel Beton Zemin Soğuk Derz Kalıpları

Tasarım

Uygulama

Prefabrik binalarda binanın yük altında yapacağı hareketlerle kolon ve kirişlerde oynama meydana gelir, bu oynamalar saha betonunun çatlamasına neden olur. Bu profil sistemi ile çatlaklar kontrol altına alınır ve saha betonun zarar görmesi engellenir.

Büyük forkliflerin ve diğer iş makinalarının çalıştığı depo ve hangarlarda soğuk derzlerde zamanla beton kırılmaları ve deformasyon söz konusudur. Uyguladığımız bu çelik derz profilleri büyük ölçüde bu deformasyonlara engel olmaktadır.

Endüstriyel zemin betonunun, sorunsuzca uzun yıllar servis verebilmesi için tasarımı ne kadar önemli ise, uygulaması da bir o kadar önemlidir. Alınan proje kararlarının iyi bir işçilikle uygulanması ve yapım sürecinde sürekli kontrolü gerekir. Bunun için; taşıyıcı zemin bilgisi, malzeme kalitesi, beton dizaynı, uzman teknik personel, tecrübeli uygulama personeli, modern ve bakımlı zemin beton alet ve makinaları ve hassas ölçüm cihazları ayrı ayrı önemlidir.

ALP YAPI, zemin betonlarının tasarımı ve uygulamasında 15 yılı aşkın tecrübesi ile Türkiye'de profesyonel zemin beton çözümlerinde öncü ve saygın bir yer edinmiştir.

Görseller

Endüstriyel Beton Zemin Soğuk Derz Kalıpları
bottom of page